ghazali
14 بهمن 1401 - 16:23

ورود نام شهدای خراسان جنوبی به کتب درسی دانش آموزان

بیرجند_ نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس گفت: در کتب درسی به ورود نام ایثارگران و شهدای هر استان و منطقه توجه ویژه شود تا فرزندان ما در مورد شهدای بومی خراسان جنوبی اطلاعات داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سلمان اسحاقی ظهر جمعه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، متذکر شد: بیش از ورود نام شهدا به کتب درسی باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

وی افزود: در بودجه سال ۱۴۰۲ توجه ویژه‌ای به حوزه و بهداشت و درمان جامعه ایثارگری شده و امیدواریم خراسان جنوبی هم ذینفع باشد و به ایثارگران استان توجه ویژه‌ای شود.

اسحاقی وجود مزار شهدا در هر منطقه و روستا را یک ارزش معنوی دانست و اضافه کرد: باید در بازسازی و بهسازی گلزار شهدای استان بیش از گذشته توجه و ورود شود.

وی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی جامعه ایثارگری زیادی داریم، اظهار داشت: حق ایثارگری خانواده شاهد و ایثار مغفول مانده که البته برخی مشکلات به موانع قانونی برمی‌گردد که باید پیگیری شود.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت مجتمع رفاهی ایثارگران، گفت: علاوه بر اعتبارات استانی و ملی، از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران هم مبلغ اعتباری به این طرح اختصاص داده شود تا روند اجرای آن سرعت گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم گفت: شهادت و شهادت طلبی فرهنگ است و همه مردم و مسئولان در این زمینه وظیفه دارند.

حسین خسروی اسفزار افزود: مقابله با آسیب‌هایی که امروز از سوی استعمار جهانی متوجه جامعه اسلامی شده جز با تقویت این فرهنگ ممکن نیست و در این راستا باید یاد شهدا را زنده نگه داریم.

وی ادامه داد: این یک واقعیت است که همه مدیون خون شهدا هستیم؛ شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای جبهه مقاومت، شهدای سلامت و شهدای مدافع امنیت و دیگر شهدا که به ما درس مقاومت و ایثار دادند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017071